הסוד שהבנקים לא רוצים שתדעו: כנראה שזאת הדרך הכי קלה להיפטר מהלוואות חונקות

טובעים בים של הלוואות עם ריבית גבוהה? זקוקים להלוואה בסכום גבוה? אם אתם בעלי נכס, טריק קטן יכול לשפר את תנאי ההלוואה שלכם, להפחית את הריבית מ-10 אחוז ל-2-5 אחוזים, ולהחזיר לכם את השליטה על החובות שחשבתם לא ייגמרו לעולם

הנה הסוד הגדול של הבנקים, ששום בנקאי לא יגלה לך. לא כשאתה יושב מולו וחותם על הלוואה שמנה ומכובדת, ולא בשיחת הטלפון הלבבית שבה מתקשרים ומציעים לך בחביבות, אולי במקרה "בא לך" לקחת הלוואה. ההלוואות מספקות לבנקים רווחים עצומים! הריביות הגבוהות עד כדי חוסר פרופורציה, ועוד שלל תנאים הזויים, מבטיחים לבנקים שהקופה שלהם תמשיך לרשרש. הבנקים רוצים שתיקחו מהם הלוואות, כי הם יודעים שזה עסק יקר ללקוח ועסק שווה עבורם.

אנשים למודי ניסיון מר מבינים זאת, וכמות ההלוואות ירדה במידת מה בשנים האחרונות. אבל עדיין החיים דינאמיים, ולמעט אם נולדתם במשפחת רוטשילד, סביר שתזדקקו לפעמים ל"חיזוק" של כסף במהלך חייכם. אם זה לבר מצווה לילד, לטיול שחלמתם עליו לחו"ל, אם להגדלת העסק, או להוצאות בלתי צפויות – טיפולי שיניים יקרים, תיקון גדול לרכב. ולפעמים סתם בגלל התנהלות כלכלית שגויה תהיו חייבים לכסות חובות. אז באופן טבעי הרבה אנשים באמצע החיים לוקחים הלוואות, והופכים משועבדים לבנקים בגלל ריביות בלתי אפשריות, שמגדילות משמעותית את הסכום שתחזירו, הרבה מעבר לסכום ההלוואה המקורי. בעולם האבסורדי שלנו, גם אנשים שקנו בית בזיעת אפם ועמל רב, לא הגיעו למנוחה והנחלה. רבים מהם עדיין נמצאים בלופ ההלוואות המטורף שנועד לממן את החיים היקרים במדינה, ואת הבנקים שמתעשרים מרגע לרגע.

אבל יש קרן אור: טריק קטן שלא ימהרו לגלות לך בבנק, והוא הטוויסט שמשנה הכול – אם ברשותך נכס, ביכולתך להמיר את ההלוואה המכבידה שלך למשכנתא, ולקבל תוך רגע תנאים שיהיו מעולים עבורך בהרבה, והרבה פחות "כיפיים" לבנק.

"מקריסה מוחלטת חזרה אלינו השליטה"

נועם ועידית, תיכף בני ארבעים, הורים לשניים פלוס כלב, סיימו לפני שנתיים את תשלום המשכנתא על דירתם בראשון לציון. במהלך השנים לקחו הלוואה, ועוד אחת, ועוד אחת לקינוח, בניסיון לכסות את ההלוואות הקודמות, ומצאו עצמם בפלונטר שבו הם מחזירים מדי חודש 7000 שקלים לכיסוי ההלוואות, בעוד הכנסתם המשותפת עומדת על 13 אלף לחודש. כשיותר מחצי ממשכורתם הולכת לכיסוי הלוואות עם ריביות גבוהות, כשהבינו שהסיכוי  לצאת ממעגל החוב קלוש, הם פנו לחברה המתמחה במימון. היועץ המומחה שטיפל בהם סייע להם להמיר את הלוואותיהם כולן במשכנתא בנקאית על הדירה. וכך, במקום לשלם ריבית שנתית של כעשרה אחוזים, בעסקה החדשה הם משלמים 3.8 אחוזים בלבד, וסכום ההחזר החודשי עומד על מחיר שפוי של 3500 שקלים. "בחיים לא הייתי יודע שיש אופציה להמיר את ההלוואות שחנקו אותי, למשכנתא שהיא נוחה יותר. בבנק לא סיפרו לי את זה כשבאתי לבד ובלי ידע. אז אמנם אנחנו שוב עם משכנתא, אבל התנאים שפויים, ועוד שש וחצי שנים הכול יהיה מאחורינו. מתחושה של קריסה מוחלטת וייאוש שלא נסיים להחזיר את החובות לעולם, פתאום חזרה אלינו השליטה", נועם מחייך.

ישראל גולדשמיד, מנכ"ל משכנקלות, מסביר: "אנשים רבים שבבעלותם נכס אינם יודעים שהם יכולים לכסות את ההלוואות הבעייתיות ולזכות בהלוואת-משכנתא בתנאים מעולים, ולרדת מריבית של 9-11 אחוז לשנה, לריביות של 2-5 אחוז. המשמעות המיידית היא הלוואה בתנאים טובים יותר – ריבית נמוכה יותר, והחזר שפרוס על פני יותר שנים, ולכן הסכומים החודשיים שלו נמוכים יותר. מדובר בהקלה גדולה למשפחות שנקלעו להלוואות עם ריביות מטורפות".

עם שנים של ניסיון בתחום, גולדשמיד מכיר לא רק את נועם, אלא משפחות רבות מאוד, ויודע על המצב העגום בגלל ההלוואות שמדרדרות משפחות. ברגעים אלה ישנם מאות אלפי אנשים שאוחזים בהלוואה אחת, או יותר. התנאים הבעייתיים – ריביות גבוהות על זמן פירעון קצר, יוצרים תשלום חודשי גבוה שיכול להגיע אפילו עד מחצית מההכנסה המשפחתית החודשית, ואף יותר. מדובר בתנאים ששום משפחה לא יכולה לעמוד בהם, וההתדרדרות הכלכלית המהירה בעקבותיהם קרובה מתמיד. אגב, זה לא תקף למי שזוכים בלוטו, או מגלים במפתיע פתאום שהם בעצם קרובים של משפחת המלוכה הבריטית.

תקועים עם הלוואות חונקות לשנים הקרובות? רוצים לחשוב על אופציה לבית שני? צריכים הלוואה בסכום גבוה? אם יש לכם נכס, בואו תשמעו על הדרך הקלה לשפר ולשדרג את חייכם ולקבל את העסקה הכי משתלמת לכם. מוזמנים לפנות ללא התחייבות.

חסכון של אלפי שקלים בחודש למשפחה

לפעמים הצורך בהלוואה של סכומי כסף גדולים לא נועד כדי לעמוד בחובות ולכסות הוצאות, אלא כדי לשפר את רמת החיים. לאייל ודפנה, הורים לשלושה מפתח תקווה, בית עם משכנתא בגובה 280 אלף שקלים. הוריו של אייל הציעו לעזור להם לרכוש בית נוסף, עם כסף שקיבלו בירושה מסבא וסבתא שנפטרו. אייל ודפנה, שרצו להיות בטוחים ולא לשגות בהתנהלות הכלכלית בתחום שאינם בקיאים בו, פנו לחברת מימון שסייעה להם למחזר את המשכנתא הקיימת מול הבנק, על ידי הגדלת הסכום ל-800 אלף שקלים, בריבית נוחה ומשתלמת. ווישניה: "אם הם היו פונים ישירות לבנק ומבקשים בתמימות הלוואה, הם היו יכולים להפסיד הון. אבל הם פנו אלינו, למזלם".

אגב, מיחזור המשכנתא לא חייב להיות בהכרח עבור קניית דירה. אורי מהרצלייה חפץ לגייס 450 אלף שקלים לטובת מיזם עסקי חדש שלו. לו היה לוקח הלוואה רגילה, הריבית שלו הייתה גבוהה בהרבה מזו שקיבל מהבנק לאחר שהתייעץ עם מומחים, מהם הבין שהוא יכול למחזר את המשכנתא. אורי הגדיל את סכום המשכנתא שהוא ורעייתו משלמים מ-500 אלף שקלים ל-950 אלף. "הפרש הריביות העצום בין הלוואה רגילה למשכנתא עושה את כל ההבדל וחוסך אלפי שקלים בחודש למשפחה, ואנחנו רואים את זה באופן יומיומי בקרב הלקוחות שלנו", מציין בפנינו גולדשמיד.

הבית שיוציא אתכם מהבוץ

סכום הלוואה גבוה דורש בטחונות גבוהים מול הבנק, שרוצה לוודא שהחוב יוחזר, ולכן מציב תנאים קשיחים במיוחד וקובע ריביות גבוהות. כאשר לוקחים משכנתא במקום הלוואה רגילה, זו הלוואה שעומדת מול נכס שמשמש כערובה להחזר הסכום, הבנקים בטוחים יותר ביכולת ההחזר, ולכן התנאים קלים משמעותית. במצב זה כל הצדדים שקטים וכולם מרווחים – הבנק שקט ויודע שהחוב יוחזר בסבירות גבוהה, ואתם מקבלים תנאים טובים יותר בגלל השקט של הבנק. גולדשמיד: "הלוואות-משכנתא כנגד ערובה על נכס קיים יאפשרו לכם לקבל סכומים גבוהים בתנאים מעולים, לסגירת הלוואות לא משתלמות ויקרות לכיס שלכם".

היתרון מובן, ובכל זאת יש כאלה שיחששו לחזור ולשלם משכנתא, או להגדיל את סכומה.

"ומה הברירה האחרת? לשלם 10 אחוז ריבית שנתית במקום 3 אחוז? לקחת הלוואה בסכום מסוים ולהחזיר לבנק סכום שגבוה בהרבה מהקרן? עצתי לכם – עופו על כל דבר שיעזור לכם להיפטר מההלוואות. שווה לכם לחוות עוד קצת משכנתא – בין אם אתם ממחזרים ומגדילים את סכומה, או לוקחים משכנתא מחדש – מאשר לקחת הלוואה רגילה. הנכס שלכם הוא ממש גלגל הצלה שיוציא אתכם מהבוץ שאליו נקלעתם בגלל ההלוואות".

אז אם יש לכם נכס ואתם לא רוצים לטבוע בהלוואות, בין אם הן משמשות לחובות או לשיפור תנאי חייכם, טוב לדעת שהנכס הזה שווה לכם הרבה, ויקנה לכם הנחה משמעותית בהחזר ההלוואה. כדי למקסם את התנאים מומלץ להיעזר בצוות מומחים בתחום המימון והפיננסים, שיסייעו לכם להמיר הלוואות למשכנתא, או למחזר משכנתא, בתנאים אטרקטיביים במיוחד שיכולים להשיג רק מקצוענים בתחום, בעלי ניסיון, ידע וקשרים ענפים עם המערכת הבנקאית.

תקועים עם הלוואות חונקות לשנים הקרובות? רוצים לחשוב על אופציה לבית שני? צריכים הלוואה בסכום גבוה? אם יש לכם נכס, בואו תשמעו על הדרך הקלה לשפר ולשדרג את חייכם ולקבל את העסקה הכי משתלמת לכם. מוזמנים לפנות ללא התחייבות.


דיסקליימר: התוכן המופיע בעמוד זה הינו תוכן מקודם.

השיטה שהופכת אנשים חסרי ניסיון ל"מלכי השיווק" של העסקים המקומיים
גם בתקופות משבר: איך להרוויח הכנסה נוספת – בלי לצאת מהבית
עדיין משלמים אלפי שקלים על המשכנתה כל חודש? יש לך הזדמנות לחסוך בגדול
לעזור לאנשים ולהרוויח מזה כסף גדול: זהו המקצוע החם בעולם הנדל“ן
הגילוי החדש של המשקיעים: "עסק תשוקה" שמשלב אתגר, הנאה ותשואה
חדשות 13 חושפים: כך בעלי נכסים יכולים לחסל את הריביות הגבוהות שלהם
הסוד שהבנקים לא רוצים שתדעו: כנראה שזאת הדרך הכי קלה להיפטר מהלוואות חונקות
הבנק מסרב לתת לכם אשראי נוסף? אם יש לכם נכס בבעלותכם יש פתרון שיכול לשחרר לכם את הלחץ
כל האמת על השקעות נדל״ן באנגליה
בני ברק: צמיחה בביקוש לנדל"ן עסקי בשטחי העיר פותח חלון הזדמנויות מיוחד למשקיעים
לונדון דווקא כן מחכה לנו! מדוע דיור בר השגה מהווה הזדמנות לרווחים גדולים מהשקעות זעומות בממלכה הבריטית
למה סוף השנה הוא הזמן הכי טוב לבדוק מה עושה הכסף שלך?
התכנית של קבוצת לייבל בפלורידה: השבחה של 72 בתים מגורים ושיפור הרווחיות
נוודים דיגיטליים: כיצד לטייל ולעבוד מכל מקום בעולם
מעל גיל 50? הסעיף הקטן הזה יחסוך לך מאות אלפי שקלים
1,128 מיליארד שקלים – האם בנק ישראל מוודא שהכסף של הציבור בידיים טובות?
מותק ההלוואות התכווצו: הטריק שהבנקים לא רוצים שתכירו
חשיפה ראשונה: ״הסנדק״ הסודי של יזמי הנדל״ן בישראל
בירת ההשקעות של ארה"ב: זאת העיר שנמצאת בראש הרשימה
ההחלטה הזאת של כחלון הולכת להיות שווה הרבה כסף למשקיעי הנדל“ן
מדוע משבר הדיור בלונדון מספק הזדמנות השקעה של פעם בעשור?
מי היא חברת הסטראט אפ הישראלית שעושה מהפך בעולם ההלוואות העסקיות?
פנסיה בגיל 47: מהו הסוד של משקיעי הנדל"ן
אלון גל: "ברגע שהאמת סוף סוף תצא לאור, כל משפחה בישראל תוכל להגיע לעצמאות כלכלית"
חשיפה בלעדית: מה קורה מאחורי הקלעים של שוק הנדל"ן בארה"ב ולמה כל ההבטחות לתשואה גורמות נזק עצום למשקיעים
כוכבי רשת: למה כמעט כל העסקים המצליחים משווקים היום בוידאו?
רוצים לטייל ולעבוד? חמישה מקצועות שיאפשרו לכם לחיות את החלום
“כאן גרים בכיף“: אחרי שסורבו לקבלת משכנתא מהבנק הם קיבלו חבל הצלה והצליחו לרכוש דירה
כל האמת על הלוואות בערבות מדינה
באיזה עיר עוד אפשר לקנות קרקע מאושרת לבנייה על קו החוף של ישראל?
גלילה לראש העמוד